Co robiliśmy w Deloitte?

inside days 1             Deloitte-logo

19 listopada czwartkowe popołudnie studenci WNE mieli okazję spędzić w siedzibie Deloitte przy alei Jana Pawła II.  Odbyło się tam drugie w tym roku spotkanie z cyklu Inside Days. Tym razem zgłębialiśmy tematykę zarządzania ryzykiem.

Spotkanie rozpoczęliśmy intensywnie – od warsztatu merytorycznego prowadzonego przez Marcina Galasa, specjalistę zajmującego się w Deloitte obszarem zarządzania ryzykiem, który jest również absolwentem WNE. Wspólnie narysowaliśmy mapę pojęć związanych z ryzykiem finansowym, czynnikami, które na nie wpływają, i interakcji między nimi. Skupiliśmy się szczególnie na sektorze bankowym. Była to szansa na przypomnienie sobie teoretycznej wiedzy wyniesionej z zajęć, ale i znaczące jej pogłębienie o bardziej szczegółowe elementy. Spojrzenie na ten temat z perspektywy doradcy biznesowego uświadomiło nam, jak bardzo złożony i skomplikowany jest proces zarządzania ryzykiem. Dowiedzieliśmy się też z jakich narzędzi informatycznych najczęściej korzystają zawodowi analitycy i jakie umiejętności są szczególnie przydatne w tej pracy.

IMG 5788a

W kolejnej części spotkania zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy w różnych departamentach firmy i ogólną kulturą organizacyjną Deloitte oraz możliwościami kariery stojącymi przed studentami reprezentowanych przez nas kierunków. Zaprezentowano nam ofertę praktyk i staży, dowiedzieliśmy się jak możemy skutecznie aplikować do różnych programów i jakie wyzwania stoją przed przyszłymi praktykantami. Poważną tematykę rozmów o pracy umiliła nam obecność pysznej, ciepłej pizzy.

Ostatnim, tradycyjnym dla naszych spotkań punktem programu była krótka wycieczka po siedzibie firmy. Największe wrażenie zrobił na nas obszerny taras ze wspaniałym widokiem na rozświetlone, nocne centrum Warszawy.

Dziękujemy za aktywność wszystkim uczestnikom spotkania. Wszystkich zainteresowanych udziałem w kolejnych warsztatach zapraszamy do śledzenia naszego Facebooka, gdzie będą się pojawiać informacje o naszych wydarzeniach.

Po więcej zdjęć z wydarzenia zapraszamy serdecznie do naszej galerii.

Copyright @ 2018 KNSG UW. Wszelkie prawa zastrzeżone.