Jak działają fundusze inwestycyjne? Inside Days w Citi

inside days 1                         200px-Citi

W piątek 23.10.2015 odbyło się pierwsze w tym roku akademickim spotkanie z cyklu Inside Days. W ramach tego projektu studenci WNE mają możliwość odwiedzenia siedzib największych firm z branży finansowej i uczestnictwa w warsztatach przybliżających specyfikę działalności danej jednostki. Tym razem odwiedziliśmy siedzibę Citi, a głównym tematem warsztatów, w których braliśmy udział, były fundusze inwestycyjne – ich funkcjonowanie i wycena.

Krótki wykład miał na celu przekazanie podstawowej wiedzy teoretycznej związanej z tym zagadnieniem oraz zapoznanie studentów z dostępnymi ścieżkami kariery. Następnie, podzieleni na drużyny, pod okiem pracowników Citi zmierzyliśmy się z wyceną portfela inwestycyjnego. Ta część wydarzenia prowadzona była w języku angielskim. Dlaczego? Citi to międzynarodowa korporacja zatrudniająca specjalistów z różnych stron świata. W Warszawskiej siedzibie pracuje wielu obcokrajowców, więc język angielski jest używany w pracy na co dzień i jego znajomość jest tu konieczna.

Nie obyło się również bez spotkania z przedstawicielami działu HR, którzy udzielili nam cennych wskazówek dotyczących napisania idealnego CV, nienagannej prezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej oraz podczas Assessment Center. Była to okazja do zadania nurtujących studentów pytań o efektywne przejście przez skomplikowane procesy rekrutacji. Dowiedzieliśmy się między innymi. jakich błędów unikać, aby zmaksymalizować swoje szanse na dostanie się na wymarzone praktyki czy staż.

Inside Days w Citi zakończyliśmy obowiązkowym punktem programu, czyli małym spacerem po siedzibie firmy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, a tym których tym razem z nami nie było, zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych wydarzeniach.