Inside Days w MEC Poland

Maj już za nami, ale przypomnijmy sobie jeszcze jedno z majowych wydarzeń. 21 maja odwiedziliśmy z projektem Inside Days warszawską siedzibę jednego z najlepszych domów mediowych, MEC Poland. To doskonałe miejsce do pozyskania i rozwinięcia przez studentów wiedzy o mediach i marketingu.

Na początku zostały nam zaprezentowane informacje na temat rynku mediowego oraz przedstawienie działalności MEC. Mogliśmy obejrzeć podsumowanie kampanii przeprowadzonych dla Friskies oraz mleka Łaciate, co uświadomiło nas, że najlepsze kampanie nie składają się tylko z bilbordów oraz spotów telewizyjnych.

Kolejnym punktem była prezentacja Wprowadzenie do świata mediów digital, dzięki której poznaliśmy terminologię, którą posługują się na co dzień pracownicy świata mediowego, kolejne etapy kampanii oraz sztuczki agencji mediowych, na które każdy z nas codziennie się nabiera.

Mieliśmy oczywiście też okazję aby osobiście wykazać się w działaniu. Podzieleni na grupy, otrzymaliśmy briefy, na podstawie których mieliśmy w ciągu 20 minut stworzyć kampanię dla toru wyścigowego na Służewcu, szkół zawodowych oraz żelu dla mężczyzn Palmolive. Staraliśmy się wykorzystać wiedzę zdobytą podczas prezentacji i myśleć jak najbardziej kreatywnie! Nasze pomysły zostały ocenione przez drużynę MEC i otrzymaliśmy cenne rady i wskazówki na przyszłość.

Podsumowując, dzień spędzony w MEC zdecydowanie zaliczamy do udanych! Wszystko przedstawione było z entuzjazmem i humorem. Mieliśmy okazję zetknąć się z próbką pracy wykonywanej w domu mediowym, która z pewnością zachęciła niektórych z nas do rozwijania kariery właśnie w tym obszarze. Kto wie może kiedyś uczestnicy naszego wydarzenia zasilą zespół MEC? Mamy taką nadzieję!

Oczywiście zdjęcia z tego wydarzenia, jaki i innych, są dostępne w naszej galerii

Copyright @ 2018 KNSG UW. Wszelkie prawa zastrzeżone.