W dniach 16-18 kwietnia Koło Naukowe Strategii Gospodarczej UW ma ogromną przyjemność współorganizować konferencję „Data Science w praktyce biznesowej”, która odbędzie się na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenia zostało objęte patronatem medialnym To Zależy.

Na przestrzeni ostatnich lat komputeryzacja oraz rozwój technologii informacyjnych umożliwiają gromadzenie oraz przetwarzanie ogromnych ilości danych. W związku z negatywnymi skutkami tego procesu, takimi jak nieprawidłowa selekcja danych bądź jej brak, poszukiwanie danych staje się coraz trudniejsze. Wraz z postępem tego zjawiska na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających umiejętności wykorzystania metod i narzędzi analizy danych.

Chcąc wspomóc studentów w rozwoju tego typu umiejętności poprowadzonych zostanie sześć wykładów i warsztatów przez doświadczonych ekspertów i fachowców z Labmasters oraz Banku Millenium. W trakcie wykładów uczestnicy nabiorą kompetencji analitycznych, a także poznają tajniki efektywnego posługiwania się programami komputerowymi służącymi do pracy z danymi. Warsztaty obejmą między innymi pracę z takimi programami jak R, Excel, VBA oraz Python.

Harmonogram:

Poniedziałek - aula A, budynek C
18:30 - 19:15 Praktyczna ocena jakości modeli predykcyjnych w bankowości, Mariusz Gromada, Bank Millenium
19:15 - 19:40 - Networking i kolacja dla uczestników
19:40 - 20:40 - Tricki w Excelu i VBA - case'y rozmów kwalifikacyjnych, Michał Duraj, LabMasters

Wtorek - czytelnia, budynek B
18:30 - 19:15 Budowanie systemów rekomendacyjnych w praktyce biznesowej, Iwona Jancarz
19:15 - 19:40 - Networking i kolacja dla uczestników
19:40 - 20:40 - Machine Learning w programie R: Boostowane drzewa decyzyjne, Piotr Ćwiakowski, WNE UW i LabMasters

Środa - aula A, budynek C
18:30 - 19:15 Wykorzystanie sieci neuronowych w analizie tekstu - algorytm world2vec w Pythonie, Jakub Sołtys, Bank Millenium
19:15 - 19:40 - Networking i kolacja dla uczestników
19:40 - 20:40 Analiza i wizualizacja danych w programie Python, Maciej Wilamowski, WNE UW i LabMasters

Wydarzenie jest całkowicie darmowe, jednak w celach organizacyjnych prosimy o zapisy poprzez link: https://goo.gl/forms/ZHaHNBbUF9eLkWyp2

Po więcej bieżących informacji zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/230263214216979/

 

 

Obecne systemy edukacji w Polsce skupiają się na tzw. umiejętnościach twardych, specyficznych kwalifikacjach. Jednakże w codziennym życiu prywatnym i zawodowym niezbędne są dobrze rozwinięte umiejętności miękkie takie jak organizacja czasu, samodyscyplina, komunikatywność i wiele innych. W pogoni za wiedzą i zaliczeniami, młodzi ludzie mają tendencję do zaniedbywania tego obszaru swojego wykształcenia, który wbrew pozorom jest mocno ceniony na rynku pracy.


Dlatego Koło Naukowe Strategii Gospodarczej Uniwersytetu Warszawskiego organizuje kolejną edycję projektu Soft Skills Week, aby zwrócić uwagę studentów i uczniów na ten problem i dostarczyć dawkę wiedzy, która pozwoli podjąć pierwsze kroki w rozwoju osobistym tych kompetencji.


Tygodniowy cykl spotkań w formie warsztatów i wykładów dla studentów i uczniów pozwoli im poznać i rozwinąć swoje zdolności oratorskie oraz nauczy postępowania w stresujących sytuacjach.


Serdecznie wszystkich zapraszamy od 19 do 23 marca, codziennie na 18.30 na Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Długa 44/50.
Więcej informacji w wydarzeniu na Facebook'u
https://www.facebook.com/events/723293191393942/

 

 Konferencja17WNE banner www

Drodzy Studenci,

13 października 2017 roku odbędzie się II Konferencja Studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych UW. Jest to kontynuacja pierwszej edycji tego przedsięwzięcia, która odbyła w czerwcu ubiegłego roku. W imieniu organizatorów – władz Wydziału oraz Koła Naukowego Strategii Gospodarczej, mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia w niej udziału.

Poniżej znajdują się wszystkie kluczowe informacje dotyczące konferencji oraz wymogi formalne prac i termin ich nadsyłania. Jako organizatorzy postaraliśmy się, by możliwe korzyści z udziału w konferencji były atrakcyjne również dla tych, którzy od nowego roku akademickiego nie będą już studiować na naszym Wydziale. Dla tych, którzy planują dalszą karierę naukową na WNE – korzyści te są bezsprzeczne.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami i uczestnictwa w II Konferencji Studentów WNE UW. Mamy nadzieję, że wydarzenie to, dzięki Waszemu zaangażowaniu, okaże się sukcesem i wejdzie na stałe do kalendarza naszego Wydziału.

Każdy w Warszawie niech nastawi odbiorniki na 97,1 FM na radio Kampus. Promujemy Soft Skills Week razem z naszym partnerem medialnym. Słuchajcie koordynator projektu Klaudii Pawelec, która opowie o tym czym są umiejętności miękkie, jakie czekają nas warsztaty i dlaczego warto się u nas pojawić.

Ewentualnie możecie słuchać online: http://radiokampus.fm/player.html

Już w przyszłym tygodniu rozpoczynamy nowy cykl warsztatów w ramach Soft Skills Week.

Coraz częściej zapominamy o umiejętnościach miękkich zwanych często soft skills. Jednak czym tak naprawdę one są? Są to chociażby takie zdolności jak umiejętne przemawianie, asertywność, kompetencje przywódcze, odporność na stres lub organizacja czasu. Przekrój jest bardzo szeroki a nie każdy ma je wszystkie wrodzone. Dlatego jako Koło Naukowe Strategii Gospodarczej stramy się udostępnić wam możliwość rozwoju zdolności, które mogą zaważyć na waszej rozmowie kwalifikacyjnej, promocji a nawet zdanej sesji.

 

 

Od 3 do 7 kwietnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbędą się wykłady i warsztaty związane właśnie z tą tematyką.

 • Poniedziałek / 03.04 / Aula A / godz. 18.30 / Andrzej Śmiech / Dyscyplina vs. Motywacja, czyli co determinuje sukces w funkcji czasu / wykład
 • Wtorek / 04.04 / Aula B / godz. 18.30 / Agnieszka Rędzińska / Work-life fit, czyli jak dojść do stanu flow / wykład
 • Środa / 05.04 / Aula C / godz. 18:30 / Łukasz Bieliński / Jak radzić sobie z kłótniami i konfliktami w nurcie komunikacji opartej na empatii / wykład
 • Czwartek / 06.04 / godz 16:45 / Aula B / Dawid Machalica / Kim jest Twój wewnętrzny krytyk i jak z nim rozmawiać? / warsztat
 • Piątek / 07.04 / sala 104 / godz 16:45 / Karolina Łysik / Konstruktywne przyjmowanie krytyki / warsztat

  Naszymi partnerami medialnymi są:
 • Niezależny miesięcznik studenów Magiel http://www.magiel.waw.pl/
 • Akademickie Radio Kampus http://radiokampus.fm/
 • Studencki portal Studentnews.pl http://www.studentnews.pl/
 • Magazyn psychologiczny Bang! http://magazynbang.pl/
 • Magazyn psychologiczny Charaktery http://charaktery.eu/

  Zapisy na warsztat, który odbędzie się 06.04 oraz 07.04 już wkrótce!
Copyright @ 2018 KNSG UW. Wszelkie prawa zastrzeżone.